• Sigitas Pļaviņas citāts

  Esmu pārliecināta, ka sieviete, ja vien pati sevi nemāna, ļoti ātri var sajust vīrieša nodomus. Jo bieži jau tās ir atrunas – varbūt ar laiku viņš mainīsies, varbūt kādreiz gribēs mani apprecēt, viņam pašlaik nav viegls periods… Mēs sevi tik labi protam apmānīt!

  Ja tā pilnīgi godīgi paskaties uz vīrieti, tu zini, ko no viņa sagaidīsi.

 • Ulda Dumpja citāts

  Skaidrs, ka nekāds eņģelis neesmu bijis… Daina bijusi tik gudra, ka daudz ko laidusi pār galvu. Piedevusi visādus manus izgājienus. Bet mūs ar Dainu saistījis gan liels prieks, gan lielas nelaimes. Mēs zaudējām dēlu. Un visa šī kopīgā dzīves pieredze ļoti sakausē. Tā ir, tā ir…

  Daina tagad saka, ka viņa mani katru dienu speciāli kaitina, lai es sadusmojos un man smadzenes labāk apasiņojas, tas nākot par labu veselībai.

  Tādi mēs esam. Viss ir ļoti vienkārši. Kā man viņa jaunībā patika, tā tagad aizvien patīk. Neko gudrāku nevaru pateikt. Ieraudzīju smuku meiteni. Tieva, gara un mella bija… Tās lietas nevar izstāstīt. Un kaut kas iekrita sirdī.

 • Jāņa Maizīša citāts

  Lai es vispār domātu par sievieti, man ir jāaprunājas. Kaut mazliet. Lai kā mēs slēptos, mēs jau pietiekami ātri parādām savu patieso dabu. Un tad vai nu brīnums notiek, vai nenotiek.

 • Vairas Vīķes-Freibergas citāts

  Modernā sabiedrībā mēs arīdzan arvien vairāk izprotam, ka daudz kas no tā, kas sabiedrībā ticis uzskatīts par vīrišķību un sievišķību, faktiski ir tukši stereotipi, patriarhālas autoritatīvas sabiedrības iedibināti. No tiem būtu labāk atbrīvoties. Tajā pašā laikā tas nenozīmē, ka mēs esam aseksuālas būtnes, tieši otrādi.

  Katram ir tiesības būt seksuālai būtnei pēc savas un bioloģiskās būtības, bet sociālās lomas tas neierobežo.

  Tātad sieviete var būt astronauts, var būt prezidente, bet vīrietis var būt tas, kas paliek mājās tēva atvaļinājumā, kamēr sieva, kas pelna vairāk, iet uz darbu kādu laiku pēc bērna piedzimšanas. Tādā veidā es redzu moderno sabiedrību.

 • Pētera Kļavas citāts

  Ziniet, kā – mīlēt Dievu vai, piemēram, cilvēci ir daudz vieglāk nekā vienu konkrētu cilvēku – tieši tādu, kāds viņš ir. Es gribu labāk un gudrāk saprast pats savu iekšējo neapmierinātību un mazāk to visu vērst pret šo pasauli. Kā teica kāds tibetiešu skolotājs: «Pēter, ja tev liekas, ka ar šo pasauli kaut kas nav kārtībā, visdrīzāk tu vienkārši esi nogājis no pareizās prakses.» Īstenībā pasaule ir tāda, kādai tai jābūt, un varbūt pat nemaz nevar būt citāda. Jautājums, cik tu pats spēj apzināties sevi tajā. Un tas ir daudz, daudz grūtāk nekā ņemties par un pret šo pasauli.

 • Vairas Vīķes-Freibergas citāts

  Es kā bērns mammai teicu: «Neuztraucies, dumju vīru es nekad neprecēšu. Ja neatradīšu gudru, tad vispār neprecēšos. Viss.»

  Bet ar dumju nevar sadzīvot. Vajag tomēr gan kopīgas, gan kontrastējošas intereses. Ja viens ir ārkārtīgi ātrs, straujš, tad otrs var būt lēnāks, citādi diviem lēniem un diviem ātriem ir grūti kopā. Bet citādi – ja vienam ir interese par sportu vai mākslu, tad vajag būt arī otram. Protams, ir arī izņēmuma gadījumi, katrs atrod savu vietu un iekārtojas, bet tas noteikti ir grūtāk.

Resursi krīzes situācijā

Krīžu un konsultācijas centrs SKALBES
skalbes.lv
cietusajiem.lv

Biedrība CENTRS MARTA
marta.lv

Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis (sniedz atbalstu arī vecākiem)
bti.gov.lv

Valsts policija izsaukums ar īsziņu uz 112
Īsziņas saturs: 110 ; notikuma vietas adrese ; durvju kods (ja ir) ; vardarbība ģimenē ; cietušās personas vārds ; uzvārds ; vecums

Rīgas pašvaldības policijas izsaukums mobilajā aplikācijā: