• Mārtiņa Brauna citāts

  Jaunībā gribam otru pārtaisīt, mūs kaitina tas vai šis, mēs gribam, lai viss notiktu tikai pēc mūsu prāta. Bet tad, kad esi jau nobriedis, saproti – jādzīvo pašam un tam otram arī jāļauj dzīvot. Tu vairs negribi nevienu pārtaisīt. Taisni pretēji – tie mazie sīkumiņi, kas reiz šķistu izsmejami vai negatīvi, tagad ir tie, ko mīlu otrā cilvēkā.

 • Jāņa Dombura citāts

  Ne mums lemts zināt, ko domā un dara Viņa Augstība Gadījums.

  Cilvēki mēģina režisēt savu dzīvi, bet tikai Viņa Augstība Gadījums zina, kā saliks to situāciju ar notikumiem, ar partneriem…

  Viņš spēlējas. Un tu vari mēģināt uztaisīt to lugu par katru cenu un sarežisē, bet tad redzi – te ir pauze, te pat uz skatuves neviena nav. Es tādai sarežisēšanai neesmu domāts. Atzīstu Gadījuma spēku.

 • Mārtiņa Brauna citāts

  Starp citu, otra puse mums palīdz turēties pie veselības. Tā otra cilvēka dēļ tu aizej uz kādu pārbaudi, uz kuru citkārt neietu, atmet kādu kaitīgu ieradumu. Juta, piemēram, palīdz man atmest smēķēšanu. Pagaidām gan nekādi neiznāk… Bet tas, ka viņa man palīdz nedzert, gan ir fakts. Ja būtu viens pats – egoists pesimistiskā garastāvoklī –, man mierīgi varētu uznākt apdullums, kad es spriestu tā: «Kam man dzīvot, labāk dzers!» Bet tagad labi zinu un saprotu, kādus sirdēstus sagādātu saviem mīļajiem, ja nedēļu vai divas būšu lopā, pēc tam kādā slimnīcā atveseļošos un vēl pēc tam nedēļu runāšu un kustēšos lēnāk, nekā to mēdzu darīt parasti. Es to negribu!

 • Mārtiņa Freimaņa citāts

  Mīlestībai ir jāsmaržo. Nevaru to izskaidrot, bet mīlestība man saistās ar smaržu. Kad mežā tikko nolijis lietus, tikko uzlēkusi saule, kad zeme un sūnas garo, tad gaiss smaržo tā… ka ir tirpas no labsajūtas. Mīlestībai ir jāsmaržo pēc labsajūtas. Kad tu satiec otru un pēkšņi caur visu ķermeni tik skaidri sajūti… Pēc tam, protams, ir taureņi vēderā.

 • Mārtiņa Brauna citāts

  Kad agrā jaunībā apprecējos, man šķita – esmu zaudējis brīvību. Toreiz jau tā precēšanās vairāk bija no sievietes puses, kura gribēja būt pie vietas. Bet vecis vēl gribēja baudīt un izbaudīt. Tāpat bija ar mani – man šķita, ka šo jomu pietiekami nepazīstu. Grāmatās jau arī raksta, ka vīrietis ir poligāms… Arī dzīvnieku pasaulē tēviņiem apkārt parasti ir mātīšu bars.

  Iepriekšminēto iemeslu dēļ man vajadzēja laist pa kreisi. Tāpēc apbrīnoju tos vīriešus, kam šāda muļķīga iedoma gājusi secen.

  Tā ir liela laime – trāpīt uz savu otru pusi un būt vienam veselam.

 • Jāņa Streiča citāts

  Vecāki ir raidītāji, bet bērni – uztvērēji. Ētiskā, intelektuālā, emocionālā informācija bērnībā tiek uztverta bez vārdiem. Tā ir gara tuvība. Par to vairākkārt esmu pārliecinājies pats – bērns runā taviem vārdiem vai rīkojas tā, kā tu uzskati par pareizu. Bērni ir gaišreģi, tikai cilvēki tos ar laiku samaitā.

Resursi krīzes situācijā

Krīžu un konsultācijas centrs SKALBES
skalbes.lv
cietusajiem.lv

Biedrība CENTRS MARTA
marta.lv

Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis (sniedz atbalstu arī vecākiem)
bti.gov.lv

Valsts policija izsaukums ar īsziņu uz 112
Īsziņas saturs: 110 ; notikuma vietas adrese ; durvju kods (ja ir) ; vardarbība ģimenē ; cietušās personas vārds ; uzvārds ; vecums

Rīgas pašvaldības policijas izsaukums mobilajā aplikācijā: